Toptan Akaryakıt

Evlere, işyerlerine şantiye ve fabrikalara servis

Daha Fazla

Taşıt Tanıma

2000'i aşkın istasyonlardan yakıt alabilirsiniz

Daha Fazla

Madeni Yağlar

Otomotiv, endüstri ve deniz yağları .

Daha Fazla

Taşıt Tanıma Sistemleri

Petrol Ofisi Taşıt Tanıma veya Total YAKITMATİK sistemi ile kontrolü elinize alın.

Petrol Ofisi

PO AutoMatic Filo Yönetimi ile tüm araçlarınız, Türkiye’nin her yerinden ücret ödemeden yakıt alıyor, tüm bilgiler kendiliğinden ekranınıza geliyor.Şirket taşıtlarının Türkiye’nin en geniş istasyon ağına sahip PO istasyonları’nda herhangi bir ödeme yapmaksızın akaryakıt tüketimlerini istenilen limitler dahilinde ve En Gelişmiş Otomasyon Altyapısı sayesinde %100 kontrolünü sağlayan Filo Yönetim Sistemidir.

Nasıl Çalışır

Araçlarınıza bir adet Taşıt Kimlik Ünitesi takılır. Aracınızın bilgilerini içeren bu ünite, akaryakıt dolum anında pompa ile haberleşerek araç bilgilerini PO Otomasyon sistemine aktaran bir ünitedir. Taşıt Kimlik Ünitesi monte edilmiş olan bir taşıtın, AutoMatic Sistemine sahip olan PO istasyonundaki pompadan akaryakıt alması ile sistem çalışmaya başlar. Pompa tabancasının taşıtın deposuna yerleştirilmesi ile haberleşme gerçekleşir. Taşıta ait bilgiler taşıt kimlik ünitesi ve depo anteni vasıtasıyla, İstasyon Kontrol Ünitesine aktarılır. İstasyon Kontrol Ünitesi'nden onay alınca, pompa çalışmaya başlar. Dolum sonunda, doluma ait bilgiler (litre, birim fiyat, ürün cinsi, tarih, saat, taşıt plakası, kilometresi,vs..) İstasyon kontrol ünitesi hafızasına alınır ve tüm bu bilgileri içeren bir dolum fişi otomatik olarak yazıcı tarafından basılarak bilgi için sürücüye verilir. Bu bilgiler istasyonda bulunan bir bilgisayara aktarılır. Aynı zamanda aynı bilgiler on-line olarak merkezi bilgi toplama bilgisayarına uydu hattı vasıtası ile gönderilir.Müşterilere kendileri için tanımlanan kullanıcı şifreleriyle araçlarının yakıt alımları on-line olarak 7/24 anlık takip edilebilir.

Total Yakıtmatik

Şirket Taşıtlarınıza Total istasyonlarından otomatik olarak, nakit kullanmadan ve faturaya gerek kalmadan yakıt almanızı sağlayan, dolum bilgilerini ve isteğe bağlı olarak taşıt tüketim bilgilerini elektronik ortamda raporlayan bir sistemdir. Filo sahibinin, ister filo bazında, isterse de araç bazında tanımlanabilecek olan birçok değişik limitleme parametresi sayesinde tüm akaryakıt tüketimini tam olarak kontrol altına almasını sağlayan bir filo yönetim sistemidir. Türkiye genelinde 74 il ve 384’e yakın Online Total istasyonunda geçerlidir. YAKITMATiK, aynı zamanda taşıtların kilometre takibini basit ve güvenli olarak yakıt alım anındaki zamana göre takip eder. Her 10 günde bir gönderilen raporlarla, hangi taşıtın hangi istasyondan, ne zaman, ne kadar, hangi km’de, ne cins yakıt aldığını bildirir. Taşıtların lt/km değerlerini her ay raporlar.

YAKITMATIK’IN FILO MÜŞTERILERINE SAĞLADIĞI AVANTAJLAR
Mükemmel bir akaryakıt gider kontrolü sağlar,Etkili ve güvenli bilgi akışı sağlar,Zaman ve para tasarrufu sağlar,Filo ve yakıt yönetimini kolaylaştırır.
Suistimalleri Önler

Doğru olmayan depoya akaryakıt konulmasını engeller,Sürücünün aldatılmasını engeller,Sürücü ile filo yöneticisi arasında akaryakıt tüketimi konusunda çıkabilecek anlaşmazlıkları ortadan kaldırır,Data akışı insan eli değmeden otomatik olarak yapıldığından son derece güvenlidir,Taşıtın kilometresi hassas bir şekilde takip edilir.

Kolaylıklar

Kredi kartı yok, kimlik göstermek yok, ödeme yok,Fatura için beklemek yok,Sistem tarafından düzenli olarak elektronik ortamda rapor gönderildiği için, elle herhangi bir data girişi yok,Akaryakıt alımı için avans verme veya yapılan harcamalar için ödeme talep etme yok,Faturayı bir noktadan al, ödemeni bir noktaya yap,Yakıtmatik kurulu tüm istasyonların online bağlantı ile merkeze bağlı olması sayesinde her bir işlem için limit kontrolleri anında yapılabilir,Yakıtmatik sistemi piyasada bulunan muadil sistemlere oranla teknolojik olarak daha üstündür. İleri bilgi işlem altyapısı ve kullanılan yüksek performanslı online hat altyapısı ile tüm bilgiler en güvenli biçimde transfer edilir ve merkez bilgisayarlarda saklanır.